school cabinet

Cabinet – 2019-20

Sl. No. Name of the Student Portfolio
1 G. Satish Head Boy
2 T. Jyosthna Head Girl
3 T. Satya Prakash Assist. Head Boy
4 P. Mercy Assist. Head Girl
 
1 S, Naveen PSPL
2 K. Mery PSPL

SCHOOL CLUBS

Sl. No. Club Teacher In-charge Secretary Vice- Secretary
1 Literary Club Mrs. P. Sarada Ch. Kusuma N.S.V. Pavan
2 Cultural Club Ms.T.Jaya Sree D. Supriya Devi
3 Green & Food Club Mrs. A. Rama Devi Vijaya Lakshmi Sasi Praveen
4 Language Club Mrs. P. Rani Gracy N. S. S. Harsha P. Evangeline
5 Robotics Club Mr. T. Srinivas U. Ravi Kiran P. Keerthi
6 Science Club Mrs. Hari Priya G. Jahnavi T. Satya harshitha
7 Health Club Mrs. Sindhu D. Joseph Sowmya
8 Sports Club Mr. Venkat A.Mahesh Sahitya
9 Fine Arts Club Mr. Rajesh K. Devi Charan Vinay Goud
10 Film & Radio Club Mr. N. Eswaraiah G. Govindha Reddy Venu
11 Mathematics Club Mrs. Y. Mounika Jeevan Mdhu Priya

HOUSE PORTFOLIOS

PRIMAY SCHOOL
Sl. No. Name of the House Teacher In-charge Captain Vice- Captain  
1 Satya Mr. I. Kishore B. Pavitra Y. Charan  
2 Nyaya Mrs. K. Sowjanya S.Gowtham Sreeja  
3 Dharma L. Roopa Sreevalli K. Jyothi Vikas P. Teja Kala  
4 Ahimsa G. Nagendra B. Anji Babu B. Amulya  

 

SECONDARY SCHOOL  
Sl. No. Name of the House Teacher In-charge Captain Vice- Captain
1 Satya Mrs. Y. Mounika S. Lakshmi Bahragavi T. Simhachalam
2 Nyaya Mr. P. V. Suresh B. Ramya Ghana Syam
3 Dharma Mr. S. Chaitanya P.Rajesh B. Hema
4 Ahimsa Mr. N. Eswaraiah E. V.S.N.Bhargav K.Rajya Lakshmi
           

Class Monitors

Sl. No Class Class Teacher Girl Boy
1 I A Mrs. K. Sandhya G. Sravani Emmanuel
2 II A Mrs. Josphinamma K. Pragna P. Charan
3 II B   K. Alivelu Mangamma K. Krishna
4 III A Mrs. P. Sirisha J. Keerthana Sanjay Bhargav
5 III B Mrs. N. Vijaya Geetha K. Geethanjali B. Praveen Kumar Nayak
6 IV A Mrs. G. Hemalatha G. Amulya Ch. Ashok
7 IV B Mrs A.RamaDevi M. Divya Sk. Subhani
8 V A Mr. G. Nagendra P. Navya B. Nagaiah
9 V B Mrs. K. Sowjanya B. Supriya B. Pavan Kumar
10 IVC Mr.G.Yesuratnam J.Pratyusha S.Venkatesh

 

Sl. No Class Class Teacher Girl Boy
1 VI A Mrs. Ch. Manasa V. Anuhya D.Jaswanth
2 VI B Mrs.Y.Mounika N.Naga Lakshmi A.Suhitha Sai
3 VII A Ms. Sindhu M.Nissy Ch.Pradeep
4 VII B Mrs. P. Rani Gracy M.Priyanka A.Mohith Sai
5 VIII A Mr. R.Nageswara Rao R.Pavitra K.Akash
6 VIII B Mr. N. Eswaraiah R.Lakshmi Tirupatamma M.Prem Kumar
7 IX A Ms. Hari Priya Siri Prasad
8 IX B New teacher Madhuri B. Umakanth
9 X A Mr. S. Chatanya B.Dimple Naga Swarupa B.Girivardhan
10 X B Mr. P. V. Suresh Prathyusha R. Nageswara Rao
11 X C Mr. Pradeep R.Sirisha Ch.Rambabu
12 IVC Mr.Yesuratnam I.Nagaraju A.Naga Krishna

2018-19:

Science Club

Teachers: P.V. Suresh, S. Lakshmi Bharath, G. Hema Latha

Students: Evangelin (VIII), Keerthi (VIII), Gowthami (VII), Pradeep (VI)

Language Club

Teachers: P. Sarada, N. Eswaraiah, R. Deva Parimala, Sk. Kareem

Students:  Mercy (VIII), Sai Venkata Pavan Kumar (VIII), Priyanka (VI), Hema (VIII)

Eco- friendly Club

Teachers:  P. Rani Gracy, T. Raj Kamal

Students:  Durga Bhavani (VIII), Madhu Priya (VIII), Naveen (VI), Sasi Praveen (VIII)

There are few more clubs like Library Club, Math Club, Arts Club, Innovation Club